Marknadsplats City Gross uppstod för ett år sedan då Bergendahls samlade ihop sina annonsytor i en enda marknadsplats. I ett nytt projekt ska det annonsutrymmet nu utvecklas med nya LED-skärmar i entré, kafé och kassalinjer utöver de redan existerande skärmarna i butik.
AnnonsDet nya projektet är en vidareutveckling av det tidigare samarbetet med försäljningsbolaget Brandscope.
Annons– Alla ska göra det de är bäst på och vi är bäst på mat, därför var det naturligt att söka en samarbetspartner i det här projektet, fortsätter Mats Sjödahl, inköpsdirektör på Bergendahls i en kommentar.
AnnonsMonteringen av skärmarna i samtliga 44 butiker kommer att påbörjas i januari och väntas vara klar i mitten av februari.
Annons Annons