23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Fri Köpenskap
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

Årets skönhetsavdelning får dig att stanna längre

Den som kliver in genom grindarna till Ica Kvantum Nässjös kundvarv märker direkt att här har man satsat extra på skönhetsavdelningen. Den ligger nämligen först i butiken och vågar dessutom ta plats.

– Den har legat först i kundvarvet länge och vi har länge lagt stort fokus på en bra och effektiv drift med snygga och välfyllda hyllor, säger Åsa Röhme, ansvarig för skönhetsavdelningen på Ica Nässjö.

Ica Nässjö har länge haft ett extra fokus på specialsortimentet och produkter som inte bara är livsmedel, även om tillkomsten av intilliggande konkurrenter som Rusta och Dollarstore gjort att de dragit ner något. Men Kvantum-butikens ställning på marknaden är fortfarande stark och förutom några butiker i centrum ligger den största konkurrensen några mil bort i Jönköping. 

BREAKING
{{ article.headline }}
0.36|